Vishay/Dale CRCW06033R00JNEA
CRCW06033R00JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R00JNEA
Brief Description
RES SMD 3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R00JNEA.pdf
Availability of CRCW06033R00JNEA
QUANTITY
CRCW06033R00JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R00JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R00JNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R00JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033R00JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R00JNEA Details Description
Related parts for CRCW06033R00JNEA
SOCKET PCB FOR SP2 RELAYS datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 27.1 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
PAC-UNIV-HE20 CBL ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
TV 39C 38#22D 1#8(TWIN) PIN RE datasheet.pdf
DSUB 25 F SOD TIN G ZINC datasheet.pdf