Vishay/Dale CRCW06033R74FNEA
CRCW06033R74FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R74FNEA
Brief Description
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R74FNEA.pdf
Availability of CRCW06033R74FNEA
QUANTITY
CRCW06033R74FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R74FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R74FNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R74FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033R74FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R74FNEA Details Description
Related parts for CRCW06033R74FNEA
Crystal 5.9904MHz 30ppm 20pF 50 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
DIE SET HDTV RG59/62/6/8281 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 350.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 89MM datasheet.pdf