Vishay/Dale CRCW06033R83FNEA
CRCW06033R83FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R83FNEA
Brief Description
RES SMD 3.83 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R83FNEA.pdf
Availability of CRCW06033R83FNEA
QUANTITY
CRCW06033R83FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R83FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R83FNEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R83FNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06033R83FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R83FNEA Details Description
Related parts for CRCW06033R83FNEA
IC SDRAM 64MBIT 133MHZ 54TSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 100MW SSSMINI3 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL STR 62POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
PUNCH UNT-11/16" datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf