Vishay/Dale CRCW06033R92FNEB
CRCW06033R92FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06033R92FNEB
Brief Description
RES SMD 3.92 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06033R92FNEB.pdf
Availability of CRCW06033R92FNEB
QUANTITY
CRCW06033R92FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06033R92FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06033R92FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06033R92FNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06033R92FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06033R92FNEB Details Description
Related parts for CRCW06033R92FNEB
MOSFET N-CH 75V 25A DPAK datasheet.pdf
CARD EDGE 36POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS 30AWG 30IN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 12MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
LOCATOR 10 GAGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.00068 UF 5 % 2KVDC RA datasheet.pdf