Vishay/Dale CRCW0603422KFKEB
CRCW0603422KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603422KFKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603422KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603422KFKEB
QUANTITY
CRCW0603422KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603422KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603422KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603422KFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603422KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603422KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603422KFKEB
DIODE ZENER ARRAY 20V SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
BOCUBE B M 1408 MOUNTING PLATE datasheet.pdf
END PANEL ALUM BLUE 10/PACK datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf