Vishay/Dale CRCW060343M0JPEAHR
CRCW060343M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060343M0JPEAHR
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060343M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW060343M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW060343M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060343M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060343M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060343M0JPEAHR
Related LinksCRCW06034, CRCW060343M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060343M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW060343M0JPEAHR
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24DIP datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 3A 3.3V SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.825MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
1.0 WTB VERT HDR SMD 7POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 80A 480VAC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf