Vishay/Dale CRCW060343M0JPEAHR
CRCW060343M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060343M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 43M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060343M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW060343M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW060343M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060343M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW060343M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060343M0JPEAHR
Related LinksCRCW06034, CRCW060343M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060343M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW060343M0JPEAHR
CONVERTER DC/DC +/-5V DUAL OUT datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 511K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS .100" DL GOLD datasheet.pdf