Vishay/Dale CRCW0603470KFKEB
CRCW0603470KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603470KFKEB
Brief Description
RES SMD 470K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603470KFKEB.pdf
Availability of CRCW0603470KFKEB
QUANTITY
CRCW0603470KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603470KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603470KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)