Vishay/Dale CRCW0603470KJNEB
CRCW0603470KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603470KJNEB
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603470KJNEB.pdf
Availability of CRCW0603470KJNEB
QUANTITY
CRCW0603470KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603470KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603470KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603470KJNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603470KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603470KJNEB Details Description
Related parts for CRCW0603470KJNEB
IC EEPROM 256KBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 196K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 453K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 60V 8A TO220AC datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
Triple and Octal Channel Protectors IC datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF 250V RADIAL datasheet.pdf