Vishay/Dale CRCW060347K0JNEA
CRCW060347K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060347K0JNEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060347K0JNEA.pdf
Availability of CRCW060347K0JNEA
QUANTITY
CRCW060347K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060347K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060347K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060347K0JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060347K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060347K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW060347K0JNEA
IDC CABLE - MCS10K/MC10M/MCS10K datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ACCELEROMETER TRI-AXIS 16LGA datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ SMD datasheet.pdf