Vishay/Dale CRCW060347K0JNEA
CRCW060347K0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060347K0JNEA
Brief Description
RES SMD 47K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060347K0JNEA.pdf
Availability of CRCW060347K0JNEA
QUANTITY
CRCW060347K0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060347K0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060347K0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060347K0JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060347K0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060347K0JNEA Details Description
Related parts for CRCW060347K0JNEA
CONN WIRE ENTRY SEAL KIT SZ17-16 datasheet.pdf
SWITCH INTERRUPT TOTEM INV-OUT datasheet.pdf
RES SMD 2.94M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP ZERO-DRIFT 350KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RJ45 CAT.5E ETHERNET PATCH CORD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
TRIAC 800V 5A datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf