Vishay/Dale CRCW06034K75FKEC
CRCW06034K75FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034K75FKEC
Brief Description
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034K75FKEC.pdf
Availability of CRCW06034K75FKEC
QUANTITY
CRCW06034K75FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034K75FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW06034K75FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034K75FKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW06034K75FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034K75FKEC Details Description
Related parts for CRCW06034K75FKEC
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RESISTR KIT 1-9.53 1/4W 22000PCS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM 13 POS datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 INTELLIGENT 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 22UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
OSC XO 87.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 42.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf