Vishay/Dale CRCW06034R30FNEB
CRCW06034R30FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06034R30FNEB
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06034R30FNEB.pdf
Availability of CRCW06034R30FNEB
QUANTITY
CRCW06034R30FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06034R30FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06034R30FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06034R30FNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06034R30FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06034R30FNEB Details Description
Related parts for CRCW06034R30FNEB
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM datasheet.pdf