Vishay/Dale CRCW0603560RFKEB
CRCW0603560RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603560RFKEB
Brief Description
RES SMD 560 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603560RFKEB.pdf
Availability of CRCW0603560RFKEB
QUANTITY
CRCW0603560RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603560RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603560RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603560RFKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603560RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603560RFKEB Details Description
Related parts for CRCW0603560RFKEB
TERM BLOCK HDR 15POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN RING TONG 11.5-10AWG #10 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 1208 SMD datasheet.pdf
PHOTODIODE TO-46 GLSS LENSED PCK datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 12VC 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 320POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf