Vishay/Dale CRCW0603576RFKEA
CRCW0603576RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603576RFKEA
Brief Description
RES SMD 576 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603576RFKEA.pdf
Availability of CRCW0603576RFKEA
QUANTITY
CRCW0603576RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603576RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603576RFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603576RFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603576RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603576RFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603576RFKEA
IC DETECTOR VOLT 3.2V TMR 5SSOP datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
TXRX COPPER MSA SFP datasheet.pdf
HDM DC STACKING MODULE ST 72CKT datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 75 OHM 14DIP datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 0.200 T/H datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM T412 datasheet.pdf
FUSE 50A 1000V DC PV SIZE 1 DUAL datasheet.pdf