Vishay/Dale CRCW06035R49FKEA
CRCW06035R49FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06035R49FKEA
Brief Description
RES SMD 5.49 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06035R49FKEA.pdf
Availability of CRCW06035R49FKEA
QUANTITY
CRCW06035R49FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06035R49FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06035R49FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06035R49FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06035R49FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06035R49FKEA Details Description
Related parts for CRCW06035R49FKEA
FIXED IND 3.3UH 2.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 68POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 270W ACC-6L datasheet.pdf
CONN INSERT 17POS SKT datasheet.pdf
CABLE CLIP FOR .562-.718 FLEX datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 75OHM datasheet.pdf