Vishay/Dale CRCW060360R4FKEA
CRCW060360R4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060360R4FKEA
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060360R4FKEA.pdf
Availability of CRCW060360R4FKEA
QUANTITY
CRCW060360R4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060360R4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060360R4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060360R4FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060360R4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060360R4FKEA Details Description
Related parts for CRCW060360R4FKEA
CAP ALUM 820UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
IC DAS 8BIT 8CH 5V 28-DIP datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS .100 SGL STR PCB datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 9/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 135V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf