Vishay/Dale CRCW060364K9FKEB
CRCW060364K9FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060364K9FKEB
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060364K9FKEB.pdf
Availability of CRCW060364K9FKEB
QUANTITY
CRCW060364K9FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060364K9FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060364K9FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060364K9FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060364K9FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060364K9FKEB Details Description
Related parts for CRCW060364K9FKEB
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.5A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 13POS 3.5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 13.5" datasheet.pdf
RES 410 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf