Vishay/Dale CRCW0603680RJNEB
CRCW0603680RJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603680RJNEB
Brief Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603680RJNEB.pdf
Availability of CRCW0603680RJNEB
QUANTITY
CRCW0603680RJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603680RJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0603680RJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603680RJNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW0603680RJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603680RJNEB Details Description
Related parts for CRCW0603680RJNEB
COMPUTER SINGLE-BOARD LP3500 FOX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 208PQFP datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 6" 9S FIN datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 10A, 20, 50A datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CONN HDR 62POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE PIN datasheet.pdf