Vishay/Dale CRCW0603681KFKEA
CRCW0603681KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603681KFKEA
Brief Description
RES SMD 681K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603681KFKEA.pdf
Availability of CRCW0603681KFKEA
QUANTITY
CRCW0603681KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603681KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0603681KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603681KFKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW0603681KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603681KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0603681KFKEA
CAP FILM 560PF 5% 50VDC 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 2A DPAK datasheet.pdf
IC PROCESSOR 500MHZ 576BGA datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 24-QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 20-60V PNL MT datasheet.pdf
CONN SSL IDC CONTACT 2POS 9MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 61V 500A DISC 10MM datasheet.pdf