Vishay/Dale CRCW060369K8FKEA
CRCW060369K8FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060369K8FKEA
Brief Description
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060369K8FKEA.pdf
Availability of CRCW060369K8FKEA
QUANTITY
CRCW060369K8FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060369K8FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060369K8FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060369K8FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060369K8FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060369K8FKEA Details Description
Related parts for CRCW060369K8FKEA
DIODE MODULE 1KV 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf