Vishay/Dale CRCW0603750RFKEC
CRCW0603750RFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603750RFKEC
Brief Description
RES SMD 750 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603750RFKEC.pdf
Availability of CRCW0603750RFKEC
QUANTITY
CRCW0603750RFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603750RFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603750RFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603750RFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603750RFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603750RFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603750RFKEC
TOOL CRIMP 10-22AWG NONINS OPEN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A SOT89-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 450V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf