Vishay/Dale CRCW060375R0JNEA
CRCW060375R0JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060375R0JNEA
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060375R0JNEA.pdf
Availability of CRCW060375R0JNEA
QUANTITY
CRCW060375R0JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060375R0JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060375R0JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060375R0JNEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060375R0JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060375R0JNEA Details Description
Related parts for CRCW060375R0JNEA
RES SMD 390 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5.5V 3W datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1MSPS DIFF 48-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 98MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf