Vishay/Dale CRCW06037K50JNEC
CRCW06037K50JNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037K50JNEC
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037K50JNEC.pdf
Availability of CRCW06037K50JNEC
QUANTITY
CRCW06037K50JNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037K50JNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW06037K50JNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037K50JNEC
Related LinksCRCW0603, CRCW06037K50JNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037K50JNEC Details Description
Related parts for CRCW06037K50JNEC
IDC CABLE-ASS34A/ AE34G / APR34A datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
IC RECEIVER FIBER OPTIC 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS STR NO LATC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 50A 415V 13.8X54.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 0.5MM 16POS 0.152M datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf