Vishay/Dale CRCW06037M87FKEA
CRCW06037M87FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06037M87FKEA
Brief Description
RES SMD 7.87M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06037M87FKEA.pdf
Availability of CRCW06037M87FKEA
QUANTITY
CRCW06037M87FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06037M87FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06037M87FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06037M87FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06037M87FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06037M87FKEA Details Description
Related parts for CRCW06037M87FKEA
RES SMD 316 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 5W5 HSG datasheet.pdf
CAP FILM 1300PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC SUPERVISORY CIRCUITS LP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
M801 10C 10#23 PIN RECP THRD datasheet.pdf
500UF 150V 25.58X53.98 85C AXI datasheet.pdf