Vishay/Dale CRCW060380K6FKEA
CRCW060380K6FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060380K6FKEA
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060380K6FKEA.pdf
Availability of CRCW060380K6FKEA
QUANTITY
CRCW060380K6FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060380K6FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW060380K6FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060380K6FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW060380K6FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060380K6FKEA Details Description
Related parts for CRCW060380K6FKEA
RES SMD 51.1 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 680 OHM 0404 datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 4-SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.7V USP-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 96POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf