Vishay/Dale CRCW0603825KFKEC
CRCW0603825KFKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603825KFKEC
Brief Description
RES SMD 825K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603825KFKEC.pdf
Availability of CRCW0603825KFKEC
QUANTITY
CRCW0603825KFKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603825KFKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW0603825KFKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603825KFKEC
Related LinksCRCW0603, CRCW0603825KFKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603825KFKEC Details Description
Related parts for CRCW0603825KFKEC
IC SWITCH QUAD SPDT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV NP0 1825 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 75MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 29MM datasheet.pdf