Vishay/Dale CRCW0603909KFHEAP
CRCW0603909KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0603909KFHEAP
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW0603909KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0603909KFHEAP
QUANTITY
CRCW0603909KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0603909KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0603909KFHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0603909KFHEAP
Related LinksCRCW0603, CRCW0603909KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0603909KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0603909KFHEAP
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC datasheet.pdf
CABLE NULL MODEM DB25F/F 6' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 250VDC 2DIP datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 1W DO216 datasheet.pdf