Vishay/Dale CRCW060391K0FKEB
CRCW060391K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW060391K0FKEB
Brief Description
RES SMD 91K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW060391K0FKEB.pdf
Availability of CRCW060391K0FKEB
QUANTITY
CRCW060391K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW060391K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW060391K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW060391K0FKEB
Related LinksCRCW0603, CRCW060391K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW060391K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW060391K0FKEB
IC OPAMP GP 8SO datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 100PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMC datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
IN-LINE AMPLIFIER NPN O.C. datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 2W .1% RADIAL datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
15UF 35V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf