Vishay/Dale CRCW06039R10JNEB
CRCW06039R10JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06039R10JNEB
Brief Description
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06039R10JNEB.pdf
Availability of CRCW06039R10JNEB
QUANTITY
CRCW06039R10JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06039R10JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW06039R10JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06039R10JNEB
Related LinksCRCW0603, CRCW06039R10JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06039R10JNEB Details Description
Related parts for CRCW06039R10JNEB
CABLE FLAT FLEX 3" .50MM 24 POS datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 70MA 3.37 OHM SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 OPEN SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 539 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf