Vishay/Dale CRCW06039R31FKEA
CRCW06039R31FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW06039R31FKEA
Brief Description
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
CRCW06039R31FKEA.pdf
Availability of CRCW06039R31FKEA
QUANTITY
CRCW06039R31FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW06039R31FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW06039R31FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW06039R31FKEA
Related LinksCRCW0603, CRCW06039R31FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW06039R31FKEA Details Description
Related parts for CRCW06039R31FKEA
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 32K 20SOIC datasheet.pdf
SCR SEN 800V .8A 50 UA TO92 T/B datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 3.3V HI DRV 8-SOIC datasheet.pdf
CABL SMA PLUG-R/A PLUG RG316 24" datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf