Vishay/Dale CRCW0805102KFHECP
CRCW0805102KFHECP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805102KFHECP
Brief Description
RES SMD 102K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805102KFHECP.pdf
Availability of CRCW0805102KFHECP
QUANTITY
CRCW0805102KFHECP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805102KFHECP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805102KFHECP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805102KFHECP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805102KFHECP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805102KFHECP Details Description
Related parts for CRCW0805102KFHECP
IC OPAMP GP 12.5MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 10% 1.1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A W/LATCH 6POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
GAUGE SIGNAL CONDITIONING 0-1 PS datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
VERT CARD CONN DUAL 0.100" datasheet.pdf
LED ASSY PNL 5MM GRN DIFF 6" datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf