Vishay/Dale CRCW0805105KFKEB
CRCW0805105KFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805105KFKEB
Brief Description
RES SMD 105K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805105KFKEB.pdf
Availability of CRCW0805105KFKEB
QUANTITY
CRCW0805105KFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805105KFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW0805105KFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805105KFKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW0805105KFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805105KFKEB Details Description
Related parts for CRCW0805105KFKEB
IC MCU 8BIT 14KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 65MSPS 32-VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN FFC VERT 7POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
RES 20 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf