Vishay/Dale CRCW080510K0JNEAIF
CRCW080510K0JNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080510K0JNEAIF
Brief Description
RES SMD 10K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080510K0JNEAIF.pdf
Availability of CRCW080510K0JNEAIF
QUANTITY
CRCW080510K0JNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080510K0JNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW080510K0JNEAIF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080510K0JNEAIF
Related LinksCRCW08051, CRCW080510K0JNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080510K0JNEAIF Details Description
Related parts for CRCW080510K0JNEAIF
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN OSSP PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
MKP 4.7UF 5% 1250VDC DRAWING T6 datasheet.pdf