Vishay/Dale CRCW080510M0DKTCP
CRCW080510M0DKTCP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080510M0DKTCP
Brief Description
RES SMD 10M OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080510M0DKTCP.pdf
Availability of CRCW080510M0DKTCP
QUANTITY
CRCW080510M0DKTCP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080510M0DKTCP
Internal Part NumberEIS-CRCW080510M0DKTCP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080510M0DKTCP
Related LinksCRCW0805, CRCW080510M0DKTCP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080510M0DKTCP Details Description
Related parts for CRCW080510M0DKTCP
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20VFBGA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.2A SST3 datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
MODULE SUPER CLOCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RS PLC GE9030 16PT 2X8 +BUS datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 10NS 144TQFP datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
680UF 450V 40X50MM 85C 5000H datasheet.pdf