Vishay/Dale CRCW0805124KFHEAP
CRCW0805124KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805124KFHEAP
Brief Description
RES SMD 124K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805124KFHEAP.pdf
Availability of CRCW0805124KFHEAP
QUANTITY
CRCW0805124KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805124KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW0805124KFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805124KFHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW0805124KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805124KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW0805124KFHEAP
CONN PLUG 60POS TOP 6MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS .156 datasheet.pdf
IC DRVR DSPL LED 16-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 0.75A 8V CHIP 1210 datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
TGX SHEET 300X300X2MM datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf