Vishay/Dale CRCW08051K10DHEAP
CRCW08051K10DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051K10DHEAP
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051K10DHEAP.pdf
Availability of CRCW08051K10DHEAP
QUANTITY
CRCW08051K10DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051K10DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08051K10DHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051K10DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08051K10DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051K10DHEAP Details Description
Related parts for CRCW08051K10DHEAP
IC INVERTER QUAD 4-INPUT 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 14DIP datasheet.pdf
SHELF FIXED 20.8X17.8X1.3" BLACK datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL HIGH 7PPM datasheet.pdf
XLAMP CXA2540 LED WRM WHT datasheet.pdf
TVS DIODE 40.2VWM 64.8VC DO215AB datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 2.5V X5R 0402 datasheet.pdf