Vishay/Dale CRCW08051K30JNEB
CRCW08051K30JNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051K30JNEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051K30JNEB.pdf
Availability of CRCW08051K30JNEB
QUANTITY
CRCW08051K30JNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051K30JNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08051K30JNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051K30JNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08051K30JNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051K30JNEB Details Description
Related parts for CRCW08051K30JNEB
DOOR STEEL ECONOMIZER LOUVERED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf