Vishay/Dale CRCW08051K43FKEA
CRCW08051K43FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051K43FKEA
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051K43FKEA.pdf
Availability of CRCW08051K43FKEA
QUANTITY
CRCW08051K43FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051K43FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08051K43FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051K43FKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08051K43FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051K43FKEA Details Description
Related parts for CRCW08051K43FKEA
TRANS NPN 12V 4A SOT223 datasheet.pdf
CABLE 8COND 18AWG SLATE 100' datasheet.pdf
TAPE CIRCUIT PLATING 1"X 72YD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 200MA SC89-3 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP MINI PANEL INDICATOR WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 410MA 1.32 OHM datasheet.pdf