Vishay/Dale CRCW08051M21FKEC
CRCW08051M21FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051M21FKEC
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051M21FKEC.pdf
Availability of CRCW08051M21FKEC
QUANTITY
CRCW08051M21FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051M21FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW08051M21FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051M21FKEC
Related LinksCRCW0805, CRCW08051M21FKEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051M21FKEC Details Description
Related parts for CRCW08051M21FKEC
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS STR LONG SM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 1GBIT 168BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf