Vishay/Dale CRCW08051M50JNEC
CRCW08051M50JNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051M50JNEC
Brief Description
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051M50JNEC.pdf
Availability of CRCW08051M50JNEC
QUANTITY
CRCW08051M50JNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051M50JNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW08051M50JNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051M50JNEC
Related LinksCRCW0805, CRCW08051M50JNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051M50JNEC Details Description
Related parts for CRCW08051M50JNEC
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 60POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 3.5A SOD64 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 60W datasheet.pdf