Vishay/Dale CRCW08051M65FHEAP
CRCW08051M65FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051M65FHEAP
Brief Description
RES SMD 1.65M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051M65FHEAP.pdf
Availability of CRCW08051M65FHEAP
QUANTITY
CRCW08051M65FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051M65FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW08051M65FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051M65FHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW08051M65FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051M65FHEAP Details Description
Related parts for CRCW08051M65FHEAP
CONN HEADR BRKWAY .100 38POS STR datasheet.pdf
IC TXRX BUS ADJ EDGE 2B 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 400V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SNSW I W1 AXE:LONG PLAQ:02 B9 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf