Vishay/Dale CRCW08051R37FNEA
CRCW08051R37FNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051R37FNEA
Brief Description
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051R37FNEA.pdf
Availability of CRCW08051R37FNEA
QUANTITY
CRCW08051R37FNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051R37FNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW08051R37FNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.37
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051R37FNEA
Related LinksCRCW0805, CRCW08051R37FNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051R37FNEA Details Description
Related parts for CRCW08051R37FNEA
IC REG LDO 2.5V SPAK-7 datasheet.pdf
CONN FPC TOP 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IGBT 1200V 153A 446W SOT227 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 630V X7R 2225 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 453 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf