Vishay/Dale CRCW08051R65FNEB
CRCW08051R65FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW08051R65FNEB
Brief Description
RES SMD 1.65 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW08051R65FNEB.pdf
Availability of CRCW08051R65FNEB
QUANTITY
CRCW08051R65FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW08051R65FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW08051R65FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW08051R65FNEB
Related LinksCRCW0805, CRCW08051R65FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW08051R65FNEB Details Description
Related parts for CRCW08051R65FNEB
CORD PATCH BANANA PLUG 8" BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
LCD MOD GRAPH 100X32 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
IC FPGA 68 I/O 100VQFP datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 6.8UF 20% 6.3V 1210 datasheet.pdf
LED MT SR VERT 21MM 5MM 3LD datasheet.pdf
POST RIGHT CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf