Vishay/Dale CRCW080520K0DHEAP
CRCW080520K0DHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080520K0DHEAP
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080520K0DHEAP.pdf
Availability of CRCW080520K0DHEAP
QUANTITY
CRCW080520K0DHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080520K0DHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080520K0DHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080520K0DHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080520K0DHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080520K0DHEAP Details Description
Related parts for CRCW080520K0DHEAP
CAP TANT 1.5UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 4.85"L X 3.28"W datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 3.81MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 2K-CH ENH 256PBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf