Vishay/Dale CRCW0805215KFKEA
CRCW0805215KFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW0805215KFKEA
Brief Description
RES SMD 215K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW0805215KFKEA.pdf
Availability of CRCW0805215KFKEA
QUANTITY
CRCW0805215KFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW0805215KFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW0805215KFKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW0805215KFKEA
Related LinksCRCW0805, CRCW0805215KFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW0805215KFKEA Details Description
Related parts for CRCW0805215KFKEA
MOSFET N-CH 20V 18A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
FUSE 650A 600V FAST UL CSA datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 28.8VC DO204AC datasheet.pdf
CONN FRAME AND INSERT 17+GND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA 0603 datasheet.pdf
13+13 WAY M VERT SMT W/JS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf