Vishay/Dale CRCW080521K0DKEAP
CRCW080521K0DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080521K0DKEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080521K0DKEAP.pdf
Availability of CRCW080521K0DKEAP
QUANTITY
CRCW080521K0DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080521K0DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080521K0DKEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080521K0DKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080521K0DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080521K0DKEAP Details Description
Related parts for CRCW080521K0DKEAP
FIXED IND 3.9UH 354MA 1.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.90V SC70-3 datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 42POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
KK 156 HDR POL VERT 24CKT datasheet.pdf
SLIDER datasheet.pdf
750 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf