Vishay/Dale CRCW080521K0DKEAP
CRCW080521K0DKEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080521K0DKEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080521K0DKEAP.pdf
Availability of CRCW080521K0DKEAP
QUANTITY
CRCW080521K0DKEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080521K0DKEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080521K0DKEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080521K0DKEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080521K0DKEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080521K0DKEAP Details Description
Related parts for CRCW080521K0DKEAP
CONN HEADER 8POS 1.27MM SMD TIN datasheet.pdf
RES TEMP SENS 2.2K OHM 5% 1/10W datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 28POS datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 200KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 500MW LLDS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.715 OHM 1% 30W datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 250MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 ANGLE datasheet.pdf
220UF 450V 30X45MM 85C 5000H datasheet.pdf