Vishay/Dale CRCW080521K0FKEB
CRCW080521K0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080521K0FKEB
Brief Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080521K0FKEB.pdf
Availability of CRCW080521K0FKEB
QUANTITY
CRCW080521K0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080521K0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW080521K0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080521K0FKEB
Related LinksCRCW0805, CRCW080521K0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080521K0FKEB Details Description
Related parts for CRCW080521K0FKEB
LABEL S LAM DM VNL YEL 1X1.44" datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 7.32M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 8POS 10MM datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG NATURAL 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MAX8686 datasheet.pdf
RES 97.6K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf