Vishay/Dale CRCW080521K5FHEAP
CRCW080521K5FHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW080521K5FHEAP
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
CRCW080521K5FHEAP.pdf
Availability of CRCW080521K5FHEAP
QUANTITY
CRCW080521K5FHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW080521K5FHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW080521K5FHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW080521K5FHEAP
Related LinksCRCW0805, CRCW080521K5FHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW080521K5FHEAP Details Description
Related parts for CRCW080521K5FHEAP
ATTENUATOR F/OPTIC SM FC 20DB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 8SOIC datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 300MM BRACKET MOD datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC EIGHTH BRICK datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 10AWG RED 100' datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC SHIFT REG LATCH 8BIT 16SOIC datasheet.pdf
RES 120 OHM 13W 5% AXIAL datasheet.pdf